Aj smutné začiatky príbehov môžu mať šťastné konce. V Nosko Centrum vám pomôžeme nielen snívať, ale realizovať sny o plnohodnotnom a zdravom živote.

 o nas 1

V Nosko Centrum nadväzujeme na svoje niekoľko desaťročné skúsenosti a odborné poznatky z oblasti detského lekárstva, psychológie a poznania aktuálnej situácie rodín, zvlášť tých, do ktorých sa narodilo dieťatko s väčším, či menším postihnutím. Práve to bol dôvod prečo sa zakladateľka centra - MUDr. Janka Nosková, MPA. -pediatrička a špecialistka na problematiku fetál alkoholového syndrómu rozhodla popri svojej pediatrickej praxi zriadiť centrum. 

 

Detský čas plynie 2x rýchlejšie ako náš, preto konajme rýchlo aby sme neľutovali. Akýkoľvek problém, ktorý sa u vášho dieťatka vyskytne je riešiteľný. Nemusíte s problémom bojovať sami. Navyše - už tu boli také alebo podobné prípady a mali riešenie.
Uvedomujeme si, že pre každú rodinu je náročné prijať dieťa s postihnutím, ale ani ťažké postihnutie nemusí znamenať beznádej. Existuje cesta - spoločne to zvládneme!

MUDr. Janka Nosková, MBA / zakladateľka Nosko Centrum / pediatrička / FAS špecialistka

 o nas 2

Nosko centrum je určené deťom, mladým, ich rodinám, pedagógom a vychovávateľom, pretože okrem výchovno-vzdelávacích a terapeutických aktivít ponúka komplexnú starostlivosť nielen o telo, ale aj dušu. V portfóliu služieb centra nájdete najrôznejšie špecializované aktivity ako logopédiu, rehabilitáciu, špeciálno-pedagogickú terapiu, canisterapiu, služby psychológa, sociálneho pracovníka – všetko zamerané na uľahčenie výchovy detí bez ohľadu na to s akými dispozíciami sa narodili.

Nemenej dôležitá je preventívna činnosť a vzdelávanie o najnovších poznatkoch a metódach prevencie a liečby najrôznejších disfunkcií, či patologických celospoločenských javov. Venujeme sa sociálnej pediatrii, ktorá predstavuje starostlivosť o zdravie dieťaťa zameranú na dieťa v zdraví a chorobe v kontexte spoločnosti, prostredia, školy a rodiny.

 

Dieťa je do 6 rokov pánom, do 12 rokov sluhom a potom je priateľom alebo nepriateľom rodiča, podľa toho ako je vychované. Keď vychováme zdravé deti, tak si užijeme bezpečnú starobu. 
Židovské príslovie

V Nosko Centrum sídla dve materské školy, ktoré sú zamerané na integráciu žiakov s istým stupňom znevýhodnenia a ponúkajú aj špecializovanú dennú starostlivosť deťom s poruchou autistického spektra (PAS) alebo inými pervazívnymi vývinovými poruchami.  Každé dieťatko môže rásť v krásneho človeka, vďaka ktorému bude svet krajší. Rozvíjame u všetkých detí zmysel pre porozumenie, vzájomnú úctu, empatiu, komunikačné schopnosti, osobnostné a socálne zručnosti a všetko čo potrebujú, keď vykročia do veľkého sveta. Vieme ako na to!

Využite benefity výchovy a vzdelávania u nás:

Poradenská činnosť v Nosko Centrum je zameraná na logopedickú, rehabilitačnú, sociálnu, psychologickú, špeciálno-pedagogickú, surdopedickú starostlivosť ako aj prevenciu drogovej závislosti, šikany a pod. v školských kolektívoch.

Máte doma dieťatko s komunikačnými a rečovými problémami,  dyslektika, dysgrafika, hyperaktívne dieťatko alebo s vrodenou poruchou? Alebo si nie ste istý, či je zrelé na nástup na povinnú školskú dochádzku? Riešenie nájdete v našich poradniach:

Okrem práce priamo s klientom / pacientom sa zameriavame na vzdelávanie a osvetu medzi odbornými sociálnymi a zdravotnými pracovníkmi, terapeutmi, učiteľmi, vychovávateľmi a podobne. Máme pripravené špeciálne programy pre rodiny s deťmi s postihnutím ako aj „návodmi na rodičovstvo“ zvlášť zamerané na poznanie vývoja mozgu. Ponúkame online kurzy a semináre priamo v Nosko Centrum.

 

V rámci komplexu Nosko Centrum poskytujeme pediatrickú starostlivosť pre deti a dorast v ambulanciách MUDr. Janky Noskovej MBA, kde okrem zdravotnej starostlivosti ponúkame aj návod na zdravý životný štýl a urgentnú medicínu:

Pediatrické ambulancie - v Liskovej, Lúčkach a Liptovskej Teplej

Detská pohotovosť - Hurbanova 5, Ružomberok

Ozvite sa Hľadáte pomoc?

So svojimi problémami, otázkami, pochybnosťami nikdy nie ste sami. V Nosko Centre nájdete tím odborníkov, ktorí vám radi pomôžu nájsť riešenie, poskytnú radu a podporu.

Prosím, zadajte vaše meno.
Nesprávna e-mailová adresa.
Prosím, zadajte text správy.
Potvrďte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Kde nás nájdete

Nosko Centrum
Námestie A. Hlinku 56/1
034 01 Ružomberok

Otváracie hodiny

MATERSKÉ ŠKOLY
pondelok - piatok
6:30  - 15:30

PORADNE
pondelok - piatok
8:00  - 16:00

AMBULANCIE
pondelok - piatok
7:00 - 14:00

© 2024 NoskoCentrum, všetky práva vyhradené - info@noskocentrum.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky

Táto stránka používa pre zlepšenie poskytovaných služieb súbory cookies. Používaním stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookies.