Súkromné centrum špeciálno - pedagogického poradenstva Nosko Health Prevention sa zaoberá aj špecializovanou činnosťou akou je diagnostika fetálneho alkoholového syndrómu a jeho spektra (FAS/FASD) väčšinou u detí z náhradných rodín, ktorých matka pila počas tehotenstva alkohol. Diagnostika vychádza z diagnostického manuálu amerického modelu University of Washington, ktorý realizuje univerzita v rámci klinického pracoviska Center on Human Development & Disability a Fetal Alcohol Syndrome Diagnostic & Prevention Network, 4-kódovou diagnostickou metódou.

Prostredníctvom partnerskej spolupráce s University of Washington, Seattle WA, Pedagogickej fakulty KU v Ružomberku, Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie a Nosko Health Prevention, s.r.o. je zabezpečená odborná činnosť diagnostického tímu FAS/FASD, ktorý na Slovensku pôsobí ako jediný. Priekopníčkou v tejto problematike je pediatrička MUDr. Janka Nosková, ktorá je aj zakladateľkou a zriaďovateľkou Nosko Centra, v rámci ktorého funguje aj Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS/FASD.

fas

Centrum diagnostiky, terapie a prevencie FAS/FASD. Poskytuje komplexnú špeciálno-pedagogickú činnosť, psychologickú, diagnostickú, poradenskú, rehabilitačnú, preventívnu, metodickú, výchovno-vzdelávaciu a inú odbornú činnosť a súbor špeciálno-pedagogických intervencií deťom so zdravotným postihnutím  vrátane detí s vývinovými poruchami s cieľom dosiahnuť optimálny rozvoj ich osobnosti a sociálnu integráciu.

Viac o problematike FAS

Podrobnosti o tejto problematike, zvlášť diagnostike, terapii a prevencii fetálneho alkoholového syndrónu nájdete na samostanej stránke

www.fascentrum.sk

Pozvánka na stretnutie

Milí priatelia,

celý september a špeciálne deň  9.9. je MEDZINÁRODNÝ DEŇ POVEDOMIA O FASD (Poruchy fetálneho alkoholového spektra).

Fascinujúce deti organizujú k tomuto dňu stretnutie v Klube pod lampu v Bratislave.

VSTUP JE VOĽNÝ

pozvanka dieta s fasd a spolocnostTéma:  Vytvorenie silnej siete podpory a pomoci: Dieťa s FASD a spoločnosť

Miesto: Klub pod lampou, Partizánska 2, Bratislava

Čas: streda / 9.9.2020 / od 18:00 do 20:00

Hosť:  Diane Malbin, Kanada, odborníčka na FASD

RegistráciaTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Stretnutie má za cieľ vzdelávať sa v téme FASD a jednoducho byť spolu.

 

Diagnostika fetál alkoholového syndrómu (FAS)

Ozvite sa Hľadáte pomoc?

So svojimi problémami, otázkami, pochybnosťami nikdy nie ste sami. V Nosko Centre nájdete tím odborníkov, ktorí vám radi pomôžu nájsť riešenie, poskytnú radu a podporu.

Prosím, zadajte vaše meno.
Nesprávna e-mailová adresa.
Prosím, zadajte text správy.
Potvrďte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Kde nás nájdete

Nosko Centrum
Námestie A. Hlinku 56/1
034 01 Ružomberok

Otváracie hodiny

MATERSKÉ ŠKOLY
pondelok - piatok
6:30  - 15:30

PORADNE
pondelok - piatok
8:00  - 16:00

AMBULANCIE
pondelok - piatok
7:00 - 14:00

© 2024 NoskoCentrum, všetky práva vyhradené - info@noskocentrum.sk - webdesign INTELI.SK - mapa stránky

Táto stránka používa pre zlepšenie poskytovaných služieb súbory cookies. Používaním stránky súhlasíte s ukladaním súborov cookies.